Kadın Hastalıkları ve Doğum Ne Yapar?  Kadın Doğum Doktoruna ne zaman başvurulur? Kadın Hastalıkları ve Doğum Nedir?  

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, kadın hastalıkları ve kadın üreme organları ile ilgili alanlarla ilgilenir. Jinekoloji, rahim, rahim ağzı, vajina, vulva, tüpler gibi kadın üreme organları ile ilgili sağlık durumu, Obstetri ise gebelik, doğum ve doğum sonrası dönem ile ilgili sağlık durumu ile ilgilidir.

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ayrıca ergen ve pediatrik jinekoloji ile de ilgilidir. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanları sadece hastalık, gebelik ve doğum durumlarında değil sağlığın sürdürülmesi alanında da hizmet verir.

Balıkesir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Lütfiye Tomak;

Jinekolojik hastalıklar (kadın hastalıkları), gebelik ve doğum, Ürojinekoloji, Jinekolojik onkoloji, üreme sağlığı, Menopoz, pediatrik ve ergen jinekolojisi, jinekolojik operasyonlar ile ilgili hizmet vermektedir.

Kısırlık (infertilite) tedavisi, menopoz, myomlar, rahim sarkması, idrar kaçırma, dış gebelik, riskli gebelik, doğum, gebe eğitimleri, gebe takibi, kanser operasyonları, endometriozis, septum ve yapışıklıkların açılması, genital estetik, vajinoplasti, labioplasti, Laparoskopik , abdominal, vajinal histerektomi, Kemik yoğunluğu ölçümü-65 yaş sonrası tarama, Meme ultrasonu ve Mammografi, Gerekli durumlarda hormon replasman tedavisi, rahim ağzı kanseri, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, rahim kanseri, yumurtalık kanseri, dış genital organ kanserleri, meme kanseri, hpv aşısı ve gebelikteki aşı uygulamaları gibi alanlar kadın hastalıkları ve doğum alanına girmektedir. Aile planlaması ve korunma yöntemlerinin etkin şekilde uygulanması için gerekli tanı, tedavi ve eğitim uygulamaları kadın hastalıkları ve dopum uzmanı tarafından verilir.

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına sadece hastalık durumunda değil periyodik muayenelerde de başvurulmalıdır. Tanı ve tedavinin en iyi ve etkin şekilde yapılması erken tanı ile mümkündür.

Balıkesir kadın doğum doktoru Op. Dr. Lütfiye Tomak’a , aile planlaması, gebelik, doğum, kadın hastalıkları, kürtaj, genital estetik, kısırlık tedavisi, gebe takibi, tüp bebek, infertilite, vajen estetiği, vajinal daraltma, menopoz tedavisi, pelvik taban egzersizleri,4 boyutlu ultrason, lohusalık, hamilelik, normal doğum, ağrısız doğum, sezaryen doğum, epidural anestezili doğum, korunma yöntemleri, rahim ve mesane sarkması, idrar kaçırma tedavisi, adet kanaması, polikistik over sendromu, hpv, genital siğil tedavisi, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, endometriozis tedavisi gibi alanlarda tüm sorularınız için ulaşabilirsiniz.

dogumdikisleri
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kadın Hastalıkları ve Doğum