Balıkesir Genital Estetik,

Balıkesir Labioplasti iç dudak estetiği , Balıkesir Vajinoplasti vajina estetiği

Genital estetik uygulamaları hem tıbbi nedenler hem de kozmetik nedenler ile yapılabilmektedir. Ancak öncelikli olarak gereklilik durumu hekim ile birlikte değerlendirilir. Kadınlar çeşitli nedenlerle genital estetik ihtiyacı duyabilirler. Genital estetik son yıllarda giderek yaygınlaştı. Bu durum kadın ve erkeklerin gerek tıbbi gerekse estetik amaçlı uygulama, tanı ve tedavi yöntemlerinde daha cesur olmalarını sağladı. Böylece yaşam kalitesini her yönden olumsuz yönde etkileyebilen estetik ve tıbbi sorunlar daha kolaylıkla tedavi edilebilir bir hal aldı.

Öncelikle kadın genital organlarını tanımakla başlayalım:

Kadın genital organları

Kadın genital organları 2 bölümde incelenir.

  • İç genital organlar
  • Dış genital organlar

İç Genital Organlar ve Genital Estetik

İç genital organlar yumurtalıklar yani overler, tüpler, rahim- rahim ağzı ve vajinayı kapsar, Vajina küçük dudaklar arasındaki açıklıkdan(kızlık zarından) başlar, rahime kadar uzanır. Yaklaşık 8 – 10cm uzunluğundadır. Normal doğum sırasında kolayca esneyerek, bebek bu kanaldan geçip dünyaya doğar. Genital estetik uygulamalarından biri vajinal estetiktir. Bu denli genişleyebilen bu yapı, zamanla deforme olabilir. Sık doğum, iri bebek doğumu, zor doğum, doğum sırasında yırlıklar oluşması, doğum yırtıklarının uygun şekilde onarılmaması, ileri yaş gibi durumlar ile vajinal estetik genital estetik ihtiyacı duyulabilir. Genital- vajinal bölgedeki sorunlar cinsel problemlere, idrar kaçırma ve rahim sarkmasına, sık genital enfeksiyonlara neden olabilmektedir. Bu durum beraberinde tıbbi ve psikolojik problemleri getirmektedir.

Genital Estetik | Vajinoplasti,

Vajinoplasti, cerrahi olarak ya da lazer ile yapılabilen tıbbi bir işlemdir. kozmetik nedenler, yapısal sorunlar ya da fonksiyonel nedenlerle dış genital bölge ve/ veya vajinaya uygulanabilen çok çeşitli cerrahi işlem seçeneği bulunmaktadır. Zaman içinde yapısal olarak ya da vajinal doğumlara bağlı olarak genişlemeler oluşabilmektedir. Bazen düzgün onarılmayan epizyotomi sonrası da fonksiyonel ve estetik sorunlar oluşabilmektedir. Bu gibi şekil bozuklukları cinsel birliktelikte alınan zevkin hem kadın hem de erkek tarafından azalması ya da yok olmasına, fonksiyonel ve estetik sorunlara, psikolojik problemlere neden olabilmektedir. Kişinin genital bölgesinde tahriş, enfeksiyon, hijyen sorunları, aktivitelerde rahatsızlık hissi, psikolojik nedenler ve cinsel isteksizlik, cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olan durumlarda cerrahi işlem daha fazla gereklilik kazanır.

Epizyotomi yani doğum dikişlerinin düzeltilmesi de vajina estetiği ile birlikte yapılır. Vajinal daraltma daha sık yapılan bir işlemdir.

Dış Genital Organlar ve Genital Estetik

Dış genital organlar; küçük dudaklar, büyük dudaklar, klitoris, üretra, kızlık zarı ve vulvadan oluşur. Genital bölgeyi oluşturan bu bölümlerde yaşanan deformiteler, estetik açıdan kötü bir görünüme yol açmakla kalmaz; kadında güvensizlik, cinsellikte yetersizlik, tatmin olamama ya da utanma gibi sorunlara da neden olur. Dış genital organlara yapılan bir çok estetik uygulama bulunmaktadır. Kızlık zarı onarımı, klitoris bölgesine yapılan işlemler, iç dudak yani küçük dudakların sarkmasına bağlı işlemler, büyük dudaklara yönelikk işlemler, genital bölgede kararmanın giderilmesi bu işlemlerden bazılarıdır.

Genital Estetik | Labioplasti

Labioplasti tıbbi gereklilik veya kozmetik nedenlerle yapılabilmektedir. kadın genital bölgesindeki dudakların küçültülmesi, simetrik hale getirilmesini, sarkmaların giderilmesini kapsamaktadır. Hormonal nedenler, yapısal – genetik nedenler ile iç dudak ve dış dudaklarda sarkma, simetri sorunları renk değişimi görülebilmektedir. İç dudakların uç kısımlarında renk koyulaşmaları, kenar kısımlarında pürüzlü ve girintili çıkıntılılar görülebilir. Labioplasti iç dudakların estetik operasyonudur.  Labioplasti sırasında aşırı büyümüş veya sarkmış iç dudaklardaki fazla doku uzman hekim tarafından uzaklaştırılarak labiumlar yeniden şekillendirilir. Amerikan Estetik Cerrahi Derneği’nin (ASAP) 2017 yılında yayınladığı kozmetik cerrahi istatistiklerine göre son 5 yılda labioplasti uygulanan kişi sayısı % 217,3 oranında artış göstermiştir. İç dudaklardaki sorunlar bikini bölgesinin görünümündeki sorunlar dışında cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olabilir. İlişki sırasında penisin vajen içine girişinde engel oluşturarak gerilmeye ve ağrıya neden olabilir. İdrar yaparken zorluk, ıkınma hissi, idrarın akış yönünde değişikliğe neden olabilir.

Unutulmamalıdır ki her kadın farklı görünümde ve farklı güzelliklere sahiptir.

Labioplasti ameliyatlarında fiyatlar, operasyonu uygulayacak olan cerraha, sağlık merkezine ve anestezi yöntemine göre değişiklik gösterebilir. Hangi hastada hangi yöntemin uygun olduğu; hastanın dokusunun durumuna, taleplerine ve cerrahın deneyimlerine bağlı olarak değişmektedir.

Balıkesir Genital Estetik

balikesirvajinalestetik
Balıkesir Genital Estetik

balikesir vajina estetiği
Balıkesir Genital Estetik